Blog
Z GRUBEJ RURY Z GŁUPIA FRANT
08 Styczeń 2016|Tagi: Life & career

Zapewne wielu z nas ma tak, iż zasłyszane gdzieś przypadkiem jedno zdanie potrafi zapaść nam głęboko w serce. I mimo, iż czasem słyszeliśmy je kilkakrotnie razy wcześniej, to dopiero, gdy padło na podatny grunt, czyli w odpowiednim czasie lub sytuacji, potrafi mieć dużą siłę rażenia.

Tytuł tego tekstu blogowego może nie brzmi zbyt elegancko, ale nie dbam o to. Czasem kilka słów powiedzianych dosadnie, dosięga celu w sposób znacznie bardziej skuteczny, niż wyrażonych w sposób zawoalowany.

Mam kilka takich zdań i spostrzeżeń, które mnie poruszyło i wzbogaciły w 2015 roku, i które zapamiętam na dłużej. I choć nie wiem, w jakiej sytuacji cię zastaję w chwili obecnej, to może któraś z moich zeszłorocznych perełek, które trafiły do mnie z różnych źródeł lub są moimi spostrzeżeniami, stanie się kierunkowskazem i dla ciebie.

Dotyczą różnych aspektów życia, ale może tym bardziej spotkają się z twym zainteresowaniem.

Oto one:

 

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą.

„Tylko ci ludzie, którym granica realizmu zatarła się z marzeniami, potrafią odnieść sukces”. (Les Brown)

"Czyjaś opinia o tobie nie musi stać się rzeczywistością. Ale twoja opinia o sobie nią się staje". (Nie pamiętam czyje to słowa – przepraszam!)

„Moment, w którym ludzie przypominają sobie, że zapomnieli, to moment łaski”. (Barbara De Angelis)

„To, za kogo się uważasz, jest zaledwie przebraniem twego ego. To przebranie mówi: tak mam na imię; tutaj mieszkam; tak wyglądam; tym się zajmuję. A jednak pod kostiumem, który nosisz jest jeszcze coś tak niezwykłego, że dla niektórych wręcz szalonego: twoja istota: świadomość, światło, boska energia, duch. Wszystko, za kogo się uważasz, emanuje i wibruje właśnie z tego środka”.  (Barbara De Angelis)

„O twojej pasji często decyduje tzw. przypadek – bliscy znajomi lub rodzice”. (Janusz Stokłosa)

„Czyń zawsze to, czego się boisz”. (R.W. Emerson)

„Rzeczy wartościowe wymagają czasu. Jakby tak wszystko było pewne, na pstryk, to gdzie byłaby frajda?” (Janusz Stokłosa)

„Kobieta, która jest oceniana tylko przez pryzmat mężczyzny, jest oceniana błędnie”. (Henry Adams)

„Władza jest trucizną”. (Henry Adams)

Nasze życie jest udowadnianiem sobie, że jesteśmy w stanie po coś sięgnąć i coś osiągnąć, lub usprawiedliwianiem siebie, że nie byliśmy w stanie.

Sukces to odwaga życia według własnego wyboru.

„Wszyscy jesteśmy wyizolowani. To książki są naszymi kompanami – bardziej niż inni ludzie”. (William James)

„Jesteś tym, co cię zadowala. Jeśli potrzebujesz więcej, dostaniesz więcej”. (Janis Joplin)

Im wyżej w hierarchii organizacji, tym bardziej się liczą cechy osobowości.

„But, który pasuje na jedną nogę, uwiera inną. Nie ma recepty na życie, która pasuje we wszystkich przypadkach”. (Carl Jung)

Nie ma jednej recepty, nie ma jednej prawdy, nie ma kilku typów osobowości, w które chcą zapakować nas specjaliści. Każdy jest inny, każdy jest wyjątkowy. I to w tym wszystkim jest najpiękniejsze. 

 

 

 

Nazywam się Małgorzata Komońska.

Jestem licencjonowanym coachem z międzynarodowym certyfikatem wystawionym przez International Coaching Community, członkiem Creativity Coaching Association z tytułem MBA... Zobacz biografię

Popularne tematy

Archiwum

2019
  2018

   Biuletyn

   Chcesz dostawać informacje o nowych
   wpisach na blogu na twojego maila?
   Zapisz się na biuletyn *
   szanuję twoją prywatnośći nie przekazuję
   twojego adresu e-mail osobom trzecim